Iegādājos trauku mazgājamo mašīnu – ko tālāk?

Neatkarīgi no tā, vai tu esi DIY jeb DTP (Dari To Pats) piekritējs, vai arī vēlies izsaukt uz mājām profesionālu speciālistu, kas parūpēsies par tavu jauno trauku mazgājamo mašīnu, pastāv 5 lietas, par kurām pavisam noteikti vajadzētu pārliecināties no sākta gala, lai viss noritētu smalki un bez liekām problēmām. Jaunas vai pirmās trauku mazgājamās mašīnas uzstādīšana ir aizraujošs pasākums – rituāls, kas atbrīvos tevi un tavas sausās rokas no trauku mazgāšanas neskaitāmus gadus! Pirms sākt savu jauno dzīvi, kurā nav vietas trauku mazgāšanai ar rokām, pārliecinies par šīm 5 lietām:

1. Izslēdz elektrību un noslēdz ūdeni!

Kā jebkuras jaunas elektrotehnikas instalēšanai ir jāpārliecinās par pašu svarīgāko – izslēdz elektrību telpā, lai izbēgtu iespējamu īssavienojumu notikšanu (neskatoties uz to, ka īssavienojums no televizora vai citas ierīces pievienošanas rozetei ir ārkārtīgi minimāls). Trauku mazgājamās mašīnas gadījumā tūlītēji pārliecinies par to, lai līdz tavam mājoklim nenonāk arī ūdens – tā tu izbēgsi plūdus un sabojātu grīdu, mēbeles un sienas, gadījumā, ja būsi aizmirsis atslēgt ūdeni! Tā pat ūdens atslēgšana laiciņu pirms trauku mazgājamā mašīna ierodas mājās ir veids, kā pārliecināties par to, ka ūdens būs aizceļojis prom un neiztecēs, visita il nostro sito e trova i migliori prodotti, kas trauku mazgājamā mašīna tiks pieslēgta klāt līnijai.

2. Iepazīsties ar trauku mazgājamās mašīnas rokasgrāmatu

Rokasgrāmata un instrukcijas – vienas no lietām, kurām cilvēks pievērš uzmanību vai nu nekad, vai arī tikai tad, kad ar kādu iekārtu vai tehniku ir noticis kaut kas slikts, vai arī tā vienkārši atsakās strādāt. Ar trauku mazgājamo mašīnu viss nav tik vienkārši. Īpaši tad, kad tāda tavā dzīvē parādās pirmo reizi. Lai izbēgtu nepatīkamus pārsteigumus, iepazīstini sevi ar rokasgrāmatu un instrukciju! Tas ne tikai palīdzēs tev saprast, ko dara un nozīmē katra jaunā poga uz šīs mistiskās ierīces, bet izglītos tevi ar svarīgu informāciju un zināšanām par ūdens temperatūrām, ūdens sildītāju un citām svarīgām trauku mazgāšanas ierīces darbības īpatnībām.

3. Pirmā reize – izmēģināšanas reize

Kad tava jaunā trauku mazgāšanas mašīna ir pieslēgta un ieslēgta, ir pienācis pirmais un īstais brīdis, lai to pārbaudītu. Izmēģināšana ne tikai palīdz attīrīt trauku mazgājamo mašīnu no putekļiem, rūpniecības daļiņām, tā iedarbina visas nepieciešamās lietas, kas nodrošinās, lai tava pirmā trauku kaudze tiktu izmazgāta bez jebkādām pirmās darbības iespējamiem starpgadījumiem vai mazgāšanas nepilnībām. Izmēģināšanas reize tukšā tā pat tevi pasargā no iespējamām noplūdēm, kas (ja trauki būtu jau ievietoti) nozīmētu ārkārtīgi netīru, taukainu, ēdiena paliekām bagātu ūdens peļķi.

4. Trenējies!

Tā vietā, lai ievietotu traukus kā vien pagadās, izmanto mazliet brīvā laika, lai praktizētu dažādas trauku ievietošanas tehnikas, lai efektīvās izmantotu tavas trauku mazgājamās mašīnas tilpumu. Tavas trauku mazgājamās mašīnas rokasgrāmatai noteikti vajadzētu būt papildinātai ar ieteicamajiem trauku izvietošanas paraugiem, kuriem vari sekot līdzi un izmēģināt pats. Jo efektīvāk tu organizēsi savas trauku mazgājamās mašīnas telpu, jo efektīvāka un lētāka būs trauku mazgāšana – procurati una cornice elettronica adesso.

5. Izvēlies trauku mazgājamo līdzekli

Pats beidzamais solis ir trauku mazgājamā līdzekļa izvēle, kas nereti var radīt galvassāpes, par cik trauku mazgājamie līdzekļi ir pieejami tablešu, gēlu, spilventiņu un pulveru formās. Trauku mazgājamā līdzekļa izvēle noteikti aizņems mazliet laika, tādēļ izvēlies prātīgi un tādu līdzekli, kas ir vislabāk piemērots tieši tavai ierīcei.

Vai naudai ir kāds sakars ar laimi

Zinātnieki nesteidzas piekrist apgalvojumam, “ka laime nav naudā”. Viņi, jau vairākus gadus veic nopietnus pētījumus, lai pārbaudītu, vai tas tik tiešām tā ir un ja ir, tad kas patiesība padara mūs pa īstam laimīgus.

Ja mēs ticam kopējiem, vairāku universitāšu pētījumiem, tad tie liecina, ka ienākumu palielināšanas, lielam vairumam cilvēku nav devusi tik ļoti gaidīto laimes sajūtu. Bet, naudas zaudējums, lika cilvēkiem justies daudz nelaimīgākiem un tam viņu dzīvē bija milzīga nozīme (kaut gan tas skar noteikta tipa cilvēkus).

Pētījumos ir rakstīts, ka cilvēki, bieži vien maldīgi uzskata, ka ienākumu palielināšanās un mūsu apmierinātība ar dzīvi aug proporcionāli, bet zinātnieki ir pierādījuši, ka tas tā nav.

Pētījumā piedalījās vairāk par 18 tūkstošiem cilvēku, kuri tika novēroti ilgāk par deviņiem gadiem. Zinātnieki nonāca pie secinājuma, ka neatkarīgi no cilvēku personības tipa un ienākumu palielināšanās, viņu apmierinātības pakāpe par dzīvi, nepaaugstinājās. Kā jau tika minēts iepriekš, negatīvā veidā, cilvēkus ietekmēja tikai naudas zaudēšana.

Tas ne tuvu nav pirmais pētījums, kas ir veltīts jautājumam par ienākumu līmeni un laimes sajūtas līmeni. Piemēram, 2012. gadā tika publicēti pierādījumi, kas apliecina, ka cilvēka labklājības līmenis ir atkarīgs nevis no viņa bankas konta lieluma, bet gan no cieņas un atzinības, kuras viņš izraisa citos cilvēkos.

Viens, no Kalifornijas universitātes zinātniekiem skaidro, ka viņi ir ieinteresēti šā jautājumā izpētē, tāpēc, ka ir ļoti daudz pierādījumu tam, ka augsts ekonomiskais statuss, laba alga un pamatīgs kapitāls, kā arī laba izglītība, nekādā veidā neietekmē cilvēku apmierinātības par dzīvi augšanu. Kaut gan tajā pašā laikā, daudzi joprojām ir pārliecināti, ka augsts statuss ir panākumu ķīla.

Lai to pārbaudītu, tika savākti ziņas par 80 koledžas studentiem: ienākumu līmenis, sociālais statuss (pēc viņu pašu domām un kursa biedru domām), sociālās aktivitātes līmenis, kā arī laimes līmenis. Daudz laimīgāki izrādījās nevis tie studenti, kas bija bagātāki, bet gan tie, kuri ieņēma sociāli “izdevīgāku” stāvokli. Tas ir tā saucamais “vietējo kāpņu efekts”. Zinātnieki skaidro, tas nozīmē, ka apmierinātība par dzīvi lielā mērā ir atkarīga no tā, kā mūs uztver “vietējā sabiedrība”.

Cita pētījuma laikā tika novēroti studenti visa mācību gada garumā. Rezultāti, atkal apliecināja, ka laimes sajutu rada nevis nauda, bet gan apkārtējo cilvēku cieņa.

Zinātnieks to komentēja šādi: “Esmu pārsteigts par to, cik ļoti tas ir saistīs: visu, deviņu mēnešu garumā varēja vērot, kā laimes sajūta mainījās uz vienu vai otru pusi un bija atkarīga no tā, kā cilvēks paceļas vai nolaižas pa “vietējām sociālajām kāpnēm”. Pētījumi, kārtējo reizi apliecināja faktu, ka sociālais statuss cilvēkiem ir daudz svarīgāks par naudu.

Nauda un žesti

Veids, kā cilvēks apietas ar naudu, var mums ļoti daudz izstāstīt par viņu. Vieni rūpīgi izlīdzina naudas zīmes vai arī saloka, viņiem vien saprotamā veidā, glabā tās naudas makā vai nevērīgi sabāž bikšu kabatās…

Man patīk, ja man līdzi ir daudz naudas

Nauda asociējas ar brīvību, neatkarību, ar iespēju jebkurā brīdī piecelties un aizbraukt vienalga uz kurieni. Vīrieši, pieskaroties pamatīgai naudas paciņai var izjust arī apmierinātību sajūtu līmenī: tāds žests ļauj viņiem sajust savu vīrišķo spēku.

Es lieku naudu žaketes kabatā

Daudzi cilvēki baidās pazaudēt naudu, bet, kad tā atrodas žaketes iekšējā kabatā, to visu laiku var uzraudzīt, mazliet nolaižot acis un viegli pieskaroties tai ar roku. Ieradums nēsāt naudu priekšējā kabatā liecina arī par to, ka cilvēkam ir nepieciešama drošības sajūta: nauda, it kā piesedz cilvēku, kalpo par vairogu, barjeru starp viņu un pasauli.

Es lieku naudu bikšu kabatās

Tie cilvēki, kas nēsā naudu bikšu sānu kabatās, jūt nepieciešamību, ik pa brīdim tai pieskarties. Var teikt, ka šis žests ir sava veida ekvivalents masturbācijai, tikai šajā gadījumā, cilvēku, kas pieskaras naudai, neviens nenosodīs. Nav izslēgts, ka tie, kas naudu nēsā aizmugurēja kabatā, zemapziņā nevēlas to redzēt, bet tajā pašā laikā, šiem cilvēkiem ir svarīgi naudu kontrolēt, turklāt, viņi paši, to neapzinoties, pakļauj sevi vislielākajam riskam būt apzagtam.

Es vienmēr turu naudu naudas makā

Tādiem cilvēkiem patīk tērēt naudu, citiem prieku sagādā naudas glabāšana. Viņi, it kā, sargā naudu no savas vēlēšanās to iztērēt. Starp citu, arī naudas maks tādiem cilvēkiem nav vienkārši naudas maks naudas uzglabāšanai, bet gan ļoti nozīmīgs aksesuārs. Tas var atspoguļot cilvēka piederību noteiktam sociālajam slānim, demonstrēt naudas maka īpašnieka finansiālo labklājību. Naudas maks ir ne tikai starpnieks starp cilvēku un naudu, bet gan naudas simbols. Vīrietim, pilns maks ar naudu, nozīmē pārliecību par sevi. Turklāt, viņam šķiet, ka arī apkārtējie cilvēki, viņu uztver kā svarīgu personu.

Es nekad nenēsāju sev līdzi skaidru naudu

Ja cilvēks nenēsā līdzi skaidru naudu, tas liecina par to, ka viņš uzskata sevi par turīgu cilvēku. Daudzi no viņiem izjūt neierobežotu varu, kuru viņiem rada viņu virtuālā bagātība. Kredītkarte, tādiem cilvēkiem liekas kaut kas “tīrs”, atbrīvots no skaidrās naudas materiālisma. Līdzīga ilūzija tiek izmantota kazino, jo tur skaidrā nauda tiek aizstāta ar žetoniem. Plastikas kartes īpašnieks izskaidro to ar ērtības sajūtu, kaut gan patiesībā, aiz tā slēpjas nevēlēšanās satikties ar reālu naudu, kā arī ar to, kas ir saistīts ar naudu.

Es visu laiku saburzu naudu

Tiek uzskatīts, ka tie cilvēki, kas nevērīgi izturas pret naudu, nemāk to novērtēt. Tas tā nav. Izrādās, ka saburzot naudas zīmes, cilvēki vizuāli palielina to apjomu. Šajā žestā var pamanīt arī neapmierinātību ar to, ka naudas ir pārāk maz.