Nauda un žesti

Veids, kā cilvēks apietas ar naudu, var mums ļoti daudz izstāstīt par viņu. Vieni rūpīgi izlīdzina naudas zīmes vai arī saloka, viņiem vien saprotamā veidā, glabā tās naudas makā vai nevērīgi sabāž bikšu kabatās…

Man patīk, ja man līdzi ir daudz naudas

Nauda asociējas ar brīvību, neatkarību, ar iespēju jebkurā brīdī piecelties un aizbraukt vienalga uz kurieni. Vīrieši, pieskaroties pamatīgai naudas paciņai var izjust arī apmierinātību sajūtu līmenī: tāds žests ļauj viņiem sajust savu vīrišķo spēku.

Es lieku naudu žaketes kabatā

Daudzi cilvēki baidās pazaudēt naudu, bet, kad tā atrodas žaketes iekšējā kabatā, to visu laiku var uzraudzīt, mazliet nolaižot acis un viegli pieskaroties tai ar roku. Ieradums nēsāt naudu priekšējā kabatā liecina arī par to, ka cilvēkam ir nepieciešama drošības sajūta: nauda, it kā piesedz cilvēku, kalpo par vairogu, barjeru starp viņu un pasauli.

Es lieku naudu bikšu kabatās

Tie cilvēki, kas nēsā naudu bikšu sānu kabatās, jūt nepieciešamību, ik pa brīdim tai pieskarties. Var teikt, ka šis žests ir sava veida ekvivalents masturbācijai, tikai šajā gadījumā, cilvēku, kas pieskaras naudai, neviens nenosodīs. Nav izslēgts, ka tie, kas naudu nēsā aizmugurēja kabatā, zemapziņā nevēlas to redzēt, bet tajā pašā laikā, šiem cilvēkiem ir svarīgi naudu kontrolēt, turklāt, viņi paši, to neapzinoties, pakļauj sevi vislielākajam riskam būt apzagtam.

Es vienmēr turu naudu naudas makā

Tādiem cilvēkiem patīk tērēt naudu, citiem prieku sagādā naudas glabāšana. Viņi, it kā, sargā naudu no savas vēlēšanās to iztērēt. Starp citu, arī naudas maks tādiem cilvēkiem nav vienkārši naudas maks naudas uzglabāšanai, bet gan ļoti nozīmīgs aksesuārs. Tas var atspoguļot cilvēka piederību noteiktam sociālajam slānim, demonstrēt naudas maka īpašnieka finansiālo labklājību. Naudas maks ir ne tikai starpnieks starp cilvēku un naudu, bet gan naudas simbols. Vīrietim, pilns maks ar naudu, nozīmē pārliecību par sevi. Turklāt, viņam šķiet, ka arī apkārtējie cilvēki, viņu uztver kā svarīgu personu.

Es nekad nenēsāju sev līdzi skaidru naudu

Ja cilvēks nenēsā līdzi skaidru naudu, tas liecina par to, ka viņš uzskata sevi par turīgu cilvēku. Daudzi no viņiem izjūt neierobežotu varu, kuru viņiem rada viņu virtuālā bagātība. Kredītkarte, tādiem cilvēkiem liekas kaut kas “tīrs”, atbrīvots no skaidrās naudas materiālisma. Līdzīga ilūzija tiek izmantota kazino, jo tur skaidrā nauda tiek aizstāta ar žetoniem. Plastikas kartes īpašnieks izskaidro to ar ērtības sajūtu, kaut gan patiesībā, aiz tā slēpjas nevēlēšanās satikties ar reālu naudu, kā arī ar to, kas ir saistīts ar naudu.

Es visu laiku saburzu naudu

Tiek uzskatīts, ka tie cilvēki, kas nevērīgi izturas pret naudu, nemāk to novērtēt. Tas tā nav. Izrādās, ka saburzot naudas zīmes, cilvēki vizuāli palielina to apjomu. Šajā žestā var pamanīt arī neapmierinātību ar to, ka naudas ir pārāk maz.